REKLAMA

PODKARPACIE. Będzie mocno wiało! IMGW ostrzega!

PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia dla całego województwa podkarpackiego. Dotyczy ono możliwości występowania silnych porywów wiatru.

alert

Foto: Urząd Wojewódzki w Rzeszowie

IMGW wydał ostrzeżenie pogodowe. Synoptycy prognozują, że na Podkarpaciu będzie mocno wiało. Wydano alert pierwszego stopnia dla całego województwa podkarpackiego. Wiatr w porywach ma osiągać do 70 kilometrów na godzinę.

Ostrzeżenie to obowiązuje od godz. 00:00 dnia 04.02.2021 do godz. 14:00 dnia 04.02.2021. Jak informuje Tomasz Knopik, dyżurny synoptyk IMGW-PIB, przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 40 km/h, w porywach do 70 km/h z południowego zachodu i zachodu.  

Najbliższe godziny przyniosą nam bardzo dynamiczną pogodę. Wszystko za sprawą frontu atmosferycznego i aktywnego niżu, który przemieści się przez obszar kraju. Obecnie Polska jest podzielona na chłodną północ i zdecydowanie cieplejsze południe i taka sytuacja utrzyma się w ciągu najbliższej doby – przekazuje w prognozie synoptycznej IMGW.

Źródło: IMGW

03-02-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)